Sklepení před kostelem sv. Michala patří k nejmladším nalezeným podzemním prostorám pod Dominikánským náměstím. Byly vystavěny pravděpodobně v 19. století jako účelové skladovací prostory trhoveckých krámků, které se nacházely pod rampou kostela.
        
Jedním z majitelů těchto sklepů byl ve 20. století i řezník Karel Novák, který roku 1937 obchod koupil jako “radigovaná jatka” a vedl jej se svojí ženou Annou jako “Řeznictví Karel Novák”. Každé ráno ve tři hodiny odjížděl svojí bryčkou do Malhostovic pro maso, aby již v pět hodin otevřel krámek s vyhlášenými delikatesami tohoto řeznictví: huspeninou, tlačenkou a vařenými prasečími nožkami. Každý den tedy sestupoval s půlkami prasat po čtrnácti schodech do chladírny věšet maso na háky, které i nyní, po znovunalezení sklepa v roce 1999, jsou na svém původním místě. Po zrušení koncese v padesátých letech byly v těchto prostorách zřízeny veřejné toalety a sklep byl pravděpodobně zazděn. Po dalším užívání obchodu jako skladu byl zde v roce 1974 otevřen obchod s květinami. V současné době jsou prostory pod rampou opět přístupné a slouží nejrůznějším nájemcům jako galerie, obchodní prostory či jako kavárna.

Sklepy ležící přímo pod značně frekventovanou ulicí jsou v překvapivě dobrém technickém stavu, i když mnoho let nad nimi jezdily tramvaje ve směru ulic Dominikánská – Zámečnická. Přesto bylo jejich zdivo vyspraveno a sklepy propojeny původním schodištěm s malým skladem v prodejně. Je jen otázkou času, kdy budou i tyto prostory sloužit opět veřejnosti pro společenské či kulturní účely.