Od pátku 4. 3. 2022 otvíráme Labyrint na Zelném trhu, Kostnici u sv. Jakuba ale také věž Staré radnice pro ukrajinské občany zasažené válkou. Přijďte se i s dětmi na chvilku odreagovat a odpočinout si. Vstupné je symbolická jedna koruna a u vstupu se prokážete pouze dlouhodobým vízem (tzv. vízem za účelem strpění pobytu).

Téměř kilometrový labyrint středověkých chodeb a sklepů

V rámci turistické trasy spatří návštěvníci na vlastní oči unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů skrytá šest až osm metrů pod povrchem. Dozví se, jak se v minulosti uchovávaly potraviny, víno a pivo a čím se podzemní prostory osvětlovaly. V expozici nechybí ani sbírka archeologických nálezů. Součástí prohlídky je alchymistická laboratoř připomínající slavné lékaře, lékárníky a fyzikusy, kteří v Brně působili a proslavili město po celé Evropě. Na místní vinařskou tradici upozorňuje starý vinný sklep a historická krčma. O stinných stránkách života v dávných dobách vyprávějí repliky městského pranýře a klece bláznů, které v 17. století stávaly na tržišti.

Zelný trh patří k nejstarším brněnským náměstím a poprvé je zmiňován už počátkem 13. století jako Horní trh. Odjakživa byl rušným místem, kde se čile obchodovalo především s čerstvými potravinami. Sklepy, které vznikaly pod jednotlivými domy, proto sloužily nejen svým majitelům, ale také jako zázemí trhoveckého života a úkryt v době válek. Jejich tajemství zůstávalo dlouho skryto a až novodobé průzkumy odhalily celý labyrint, jenž prošel v roce 2009 komplexní stavební úpravou. Vznikla tak unikátní soustava historických sklepení a chodeb.

Kontaktní informace

Labyrint pod Zelným trhem
Zelný trh 21
658 78 Brno
Česká republika

tel: +420 542 212 892
e-mail: labyrint@ticbrno.cz

Otevírací doba

úterý – neděle 9.00 – 18.00
pondělí zavřeno

Prohlídky po 60 minutách
červen – září o víkendu každých 30 minut
První prohlídka vždy v 9.30

Pro velký zájem doporučujeme vstupenky předem rezervovat.

Vstupné

Plné vstupné 180 Kč
Studenti, senioři, ZTP, ZTP/P 90 Kč
Děti do 15 let 90 Kč
Děti do 6 let zdarma
Rodinné vstupné 2+2 420 Kč
- každé další dítě do 15 let 60 Kč
BRNOPAS 20 % sleva
Senior pas 10 % sleva
Rodinné pasy 10 % sleva
IDS JMK – s předplatní jízdenkou 15 % sleva
Skupiny (od 20 osob) 10 % sleva
Kamera 50 Kč
Focení zdarma
Novináři (na základě schválené akreditace) zdarma

K úhradě můžete využít platební karty.

Využijte slevu 10% a sestupte do podzemí v jeden den hned dvakrát!
Vybrat si můžete ze tří podzemních prostor: Labyrintu pod Zelným trhem, Mincmistrovským sklepem a Kostnicí pod kostelem sv. Jakuba. V případě, že si zakoupíte vstupenku do dvou podzemích provozů zároveň, bude vám z celkové částky za tyto dvě vstupenky odečtena sleva 10%.

Do podzemí ještě výhodněji?
Vstupné do všech částí podzemí v jeden den: Plné vstupné 350 Kč, snížené vstupné 180 Kč, rodinné vstupné 800 Kč.

Pokladna a rezervace
Vstupenky nelze zakoupit online v aktuální den.
Pro nákup online vstupenek je během dne vyhrazeno pouze několik prohlídek. Pokud Vám nabízené časy nevyhovují, kontaktujte přímo pokladnu podzemí. Zde Vám vytvoří rezervaci dle přání.

Zelný trh 21 602 00 BRNO